Семінар ВОІВ та ДСІВ щодо колективного управління

У Києві пройшов дводенний регіональний семінар з питань колективного управління правами, організований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) у співпраці з Державною службою інтелектуальної власності  України (ДСІВУ). Мета семінару - привернути увагу громадськості  до процесів, які відбуваються в цій царині в ЄС, та нагадати, що Україна має зобов'язання імплементувати Директиву ЄС про колективне управління правами.

Основні юридично-практичні і структурні аспекти колективного управління правами окреслили: міжнародний експерт з Будапешта Міхалі Фічор (Mihaly Ficsor), регіональний директор з питань співробітництва з країнами Європи Міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC) Митко Чаталбашев (Mitko Chatalbashev), юридичний радник Міжнародної федерації фонографічної індустрії (IFPI) (Лондон) Єва Плетпер (Eva Platpere) і директор EJI (Угорського громадського об'єднання з охорони прав виконавців) (Брюссель) Пал Томорі (Pal Tomori).

Модель колективного управління, яку рекомендували для застосування в Україні міжнародні експерти нашим законотворцям - це визнати єдиного збирача авторської винагороди або єдину уповноважену ОКУ, яка б у подальшому розподіляла зібрані роялті іншим ОКУ за відповідну категорію прав. Така рекомендація не влаштовує більшість учасників ринку і реалізувати цей сценарій буде не просто. Законопроект №4461, який поданий до Верховної Ради України та регламентує наявність однієї ОКУ в Україні на базі ДО УААСП з подальшим перетворенням її на приватну організацію, не знайшов підтримки у міжнародних експертів.

Українські суб’єкти, які зараз отримують від цього ринку зиск, скептично налаштовані на пропозиції міжнародних експертів. У будь-якому разі доведеться реалізовувати Директиву Європейського Парламенту та Ради про колективне управління авторськими і суміжними правами і мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори з метою онлайнового використання на внутрішньому ринку. 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь