Колеги!

     Поки верстався цей номер журналу, до Верховної Ради був поданий законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав (рег. № 7539 від 01.02.2018). Водночас в Верховній Раді відбулося розширене засідання Комітету з питань науки і освіти, де розглядався проект Закону про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав (реєстр. № 7466 від 28.12.2017, КМУ). По цьому законопроекту депутати прийняли рішення — рекомендувати його до розгляду у сесійній залі Верховної Ради на перше читання, а надалі, перед другим читанням законопроекту, створити робочу групу для його доопрацювання  до другого читання.
Постають нові виклики перед Комітетом — збалансувати ці законопроекти. Це не просте завдання, але надіємося, що все буде добре.
     Також Мінекономрозвитку ініціював створення при Кабінеті Міністрів України Ради, за офіційною інформацією, яка здійснюватиме координацію процесів щодо функціонування і розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Рада діятиме як тимчасовий дорадчий орган при Кабінеті Міністрів. Очолить її  Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. 
     Без сумніву, ця інституція є логічним кроком координації взаємодії органів виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності. Єдине, насторожує те, що  найгостріша проблема в Україні лежить все ж таки у площині не охорони прав, а захисту прав інтелектуальної власності, може, назва Ради це помилка?
 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь