Колеги!

Міжнародна спільнота 26 квітня  святкувала  Всесвітній день інтелектуальної власності. Цього року під гаслом «Інновації: покращують якість життя». Зрозуміло, що система інтелектуальної власності покликана сприяти розвитку інновацій шляхом залучення інвестицій, забезпечення винагороди для авторів, заохочення їх до творчості, створення умов для вільного поширення нових знань та збереження досвіду новаторів. 
Цього року День інтелектуальної власності в Україні святкували як завжди урочисто, Уряд України проголосив позитивні наміри щодо подальшого розвитку системи інтелектуальної власності. Насправді, спостерігаємо стійку стагнацію, реформа сфери інтелектуальної власності буксує, вже у  травні охоронні документи в країні можуть стати нелегітимними. Колапс 2000-х років може повторитися. Дії Уряду України насторожують відсутністю логіки: проекти спеціальних законів розроблені та подані до Верховної Ради України так, нібито немає прийнятої Концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні та Плану заходів її реалізації. Зокрема нагадаємо, що цим Планом передбачено розроблення і подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту щодо створення національного органу інтелектуальної власності ще у жовтні 2016 р., відповідальні за це Мінекономрозвитку та Мінфін. Настав травень 2017 року, а законопроекту, який забезпечував би правове поле, досі немає.
Прийнята Урядом постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 585 «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади державної системи правової охорони інтелектуальної власності» взагалі суперечить Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки, що вимагає  чіткого розмежування обов’язків міністерств, які формують державну політику, та інших центральних органів виконавчої влади (агентств, служб, інспекцій). Водночас зміст постанови № 585 забезпечує Мінекономрозвитку узурпацію влади і протирічить прийнятій Концепції та Плану її реалізації, та взагалі не відповідає  Конституції України. 
Колеги, вибачте за стримане поздоровлення, але залишається надія на краще.

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь