День винахідника і раціоналізатора у ДНТБ України

У третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року. Напередодні  у ДНТБ України зібралися ті, хто вважає себе причетним до цього свята, на Конференцію «Використовуй інформацію на 100% - від ідеї до патенту». Присутній на заході заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха відзначив, що на сьогодні єдина надія, яка лишилася для України, щоб зайняти достойне місце серед розвинених країн - це використання потенціалу науки та винахідників. На думку Максима Стріхи, Уряд України повертається обличчям до науки і тепер, на його переконання,  голос науки стане гучнішим. Вже зараз є підтримка Урядом близько 50 вітчизняних розробок.

Також у цьому році МОН забезпечує доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету, які одержать майже 100 українських вищих навчальних закладів (ВНЗ ) та наукових установ МОН. ВНЗ та наукові установи були відібрані спеціально створеною Комісією, куди увійшли представники МОН, ДНТБ України, університетів і наукових установ МОН.

«Невдовзі через бібліотеки провідних ВНЗ країни кожен матиме можливість користуватися ресурсами, які надають бази даних Scopus та Web of Science. Вони будуть доступні в кожному обласному центрі. Такі бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для наукових установ», – наголосив Максим Стріха.

Ці ресурси, наприклад, дозволяють з'ясувати, наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також дають можливість знайти партнерів.

До речі, ДНТБ України стала одним із закладів, де буде організовано безкоштовний доступ до цих баз даних.  

 «Доступ до електронних наукових баз даних дозволить українським вченим працювати з найбільш актуальною інформацією. Це сприятиме тому, що якість досліджень і розробок у наших ВНЗ та наукових установах підвищуватиметься», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

У заході взяла участь Українська Асоціація винахідників, її керівник Сергій Сімак відзначив, що своїм ключовим завданням Асоціація бачить створення і впровадження нових вітчизняних технологій в інтересах нашої держави. Він наголосив, що Асоціація своєю місією вважає розкриття наукового потенціалу України, зниження і припинення відтоку наукових кадрів за кордон, забезпечення матеріально-технічної та правової підтримки винахідників, розробку конкурентоспроможних інноваційних технологій шляхом координації винахідників різних сфер науки і створення іміджу України як країни великих інноваційних технологій, конкурентних на світовому ринку.

У межах конференції представники вишів також представили власні наукові винаходи. Зокрема, науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського розказали, як за допомогою ультразвуку можна очищувати воду. Пристрій здатний фільтрувати велику кількість рідини абсолютно без застосування допоміжних речовин – хімікатів. За словами розробників, винахід планують застосовувати у польових умовах, зокрема, у зоні проведення АТО. Також цікаві доповіді зробили науковці Національного авіаційного університету, національного транспортного університету, Університету харчових технологій та інших. 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь