Чекаємо на результати конкурсу на посаду керівника ДО УААСП

Ірина Абдуліна

17 липня 2017 року комісія Мінекономрозвитку почне розглядати пропозиції учасників конкурсу на посаду генерального директора ДО УААСП. Всього подали пропозиції 7 осіб.  Претенденти на посаду мають відповідати вимогам конкурсу. Ці вимоги прості: наявність вищої освіти, досвід роботи та ще деякі формальності.

Але інтрига полягає в тому, що виконуючий обов’язки керівника ДО УААСП Дмитро Костюк не подав документи до участі у конкурсі. Фейсбук з різних джерел повідомляє, що Костюк, незважаючи ні на що,  сподівається отримати цю посаду, бо він з усіх попередників кращий. Хоча Костюк дійсно  не має вищої освіти, але  має певний досвід в українському сегменті шоу-бізу. Всі пам’ятають голосну справу про групу «ВІАГРА» і його участь у цій справі, але мало хто пам’ятає, що закінчилася справа фіаско для Костюка, Валерій Меладзе продовжує успішний бізнес групи «ВІАГРА», а українські прихильники цієї групи тепер не мають можливості відвідати в Україні їх концерти. Щодо інших проектів Костюка, то оцінку давати складно, напевно тільки те, що ці здобутки не увійшли до скарбниці надбань України і не стали його власними бізнесами.

Аналіз останніх публічних заяв від Д. Костюка свідчить, що він має на меті створити приватну організацію з ДО УААСП, якою управляли б автори та видавці разом. Оце новація, яка примушує дивуватися. А ще більше дивує «одобрямс» цих ідей фахівцями вищого ґатунку з наукових спеціалізованих установ, які, мабуть, не заглиблюються у специфіку авторських прав, але позиціонують себе  спеціалістами з інтелектуальної власності. А творча еліта держави досі чекає, що за них хтось вирішить, якою має бути їхня організація. Тож, поки творча еліта не готова до реальної самоорганізації в цих питаннях, Мінекономрозвитку має вирішувати долю цієї організації. Будемо чекати на закінчення конкурсу, є надія, що можуть обрати найкращого, і ДО УААСП стане працювати прозоро за європейськими стандартами.

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь