Державна служба інтелектуальної власності України порушує законодавство. Частина 4

05 лютого 2014 року електронною поштою з адреси v.daniuk@sips.gov.ua, а 10.02.2014 поштовим відправленням, ВГО "ВААП"  були отримані відповіді на запити на отримання публічної інформації, які надсилались до Державної служби 29.01.2014 (реєстраційні номери Державної служби №1-14/966, 1-14/967, 1-14/973 та 1-14/974  від 04.02.2014, фотокопії додаються). 

Аналіз даних відповідей дає підстави стверджувати, що на вказані вище запити ВГО "ВААП" Державною службою надану неповну, а у деяких випадках і недостовірну інформацію. Зокрема, в запитах ВГО "ВААП" Державній службі пропонувалось надати на адресу запитувача інформацію з наступних питань (далі – Перелік інформації):

1.      Щодо надання інформації про нормативно-правові акти України (копія, посилання на офіційне джерело в мережі Інтернет), якими: визначено процедуру проведення рейтингового голосування; визначено компетенцію Державної служби інтелектуальної власності України щодо офіційного тлумачення положень постанов Кабінету Міністрів України (у т.ч. постанови Кабінету Міністрів від 03.11.2010 №996).

2.      Щодо надання переліку адміністративних справ: номери справ, предмети позовів, прізвища, ініціали позивачів (крім справи №826/18192/13-а, провадження в якій закрито 25.12.2013 Окружним адміністративним судом м. Києва ) з метою вступу ВГО "ВААП" в такі справи в якості третьої особи на боці відповідача (тобто Державної служби). Також запитувалась інформація щодо наявності або відсутності ухвал суду (із зазначенням їх реєстраційних номерів) про забезпечення вказаних вище адміністративних позовів шляхом заборони Державній службі вчиняти певні дії (затверджувати протокол установчих зборів від 30.10.2013, формувати склад громадської ради тощо).

3.      Щодо надання: переліку скарг (вхідні реєстраційні номери скарг в Державній службі, предмети скарг, прізвища, ініціали осіб, які звернулись з такими скаргами), які надійшли до Державної служби з питань формування нового складу громадської ради за результатами проведення установчих зборів 30.10.2013; інформації про нормативно-правові акти України (копія, посилання на офіційне джерело в мережі Інтернет), якими визначені підстави для відмови центрального органу виконавчої влади у формуванні громадської ради (у т.ч. через надходження до такого органу скарг).

4.      Щодо надання інформації про нормативно-правові акти України (копія, посилання на офіційне джерело в мережі Інтернет), якими визначено компетенцію Державної служби інтелектуальної власності України щодо отримання пояснень від фізичних та (або) юридичних осіб з питань формування громадської ради при вказаному вище центральному органі виконавчої влади. 

Надаючи інформацію (вих. №1-14/973) за питаннями, зазначеними в пункті 1 Переліку інформації, що запитувалась ВГО "ВААП", Державна служба повідомляє, що надання роз’яснень норм чинного законодавства, зокрема тлумачення положень постанов Кабінету Міністрів України, не відноситься до повноважень Державної служби. Крім того, Кабінетом Міністрів України міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади наголошено на припиненні надавати роз’яснення норм законодавства, крім випадків, передбачених законом. Інформацію щодо нормативно-правових актів України (копія, посилання на офіційне джерело в мережі Інтернет), якими визначено процедуру проведення рейтингового голосування, порушенням якої Державна служба обґрунтовує свою бездіяльність при формуванні та затвердженні нового складу громадської ради, на запит ВГО "ВААП" Державною службою не надано.

 Надаючи інформацію (вих. №1-14/966) за питаннями, зазначеними в пункті 2 Переліку інформації, що запитувалась ВГО "ВААП", Державна служба повідомляє, що в Окружному адміністративному суді м. Києва відкрите провадження та розглядається адміністративна справа №826/17376/13-а за позовом Калениченка Павла Анатолійовича до Державної служби інтелектуальної власності України про зобов’язання утриматись від вчинення певних дій. Повідомлено, що на даний час відсутня ухвала суду щодо забезпечення вказаного адміністративного позову шляхом заборони Державній службі вчиняти певні дії. Разом з цим, згідно з постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.01.2014, в задоволенні позову у справі №826/17376/13-а позивачу відмовлено повністю. Інформацію з даного питання розміщено у Єдиному державному реєстрі судових рішень ( http://reyestr.court.gov.ua/Review/36707396). Таким чином, Державною службою на запит ВГО "ВААП" надано недостовірну інформацію.

Надаючи інформацію за питаннями, зазначеними в пункті 3 Переліку інформації, що запитувалась ВГО "ВААП", Державною службою надано перелік скарг, які надійшли на її адресу з приводу формування громадської ради. Разом з цим, запитуваної інформації про нормативно-правові акти України (копія, посилання на офіційне джерело в мережі Інтернет), якими визначені підстави для відмови центрального органу виконавчої влади у формуванні громадської ради (у т.ч. через надходження до такого органу скарг) в порушення законодавства України на адресу запитувача не надано.

Надаючи інформацію за питаннями, зазначеними в пункті 4 Переліку інформації, що запитувалась ВГО "ВААП", Державна служба повідомляє, що отримання пояснень Державною службою від юридичних та фізичних осіб з питань формування громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України чинними нормативно-правовими актами не передбачено та не заборонено, а їх отримання спрямоване для встановлення або спростування інформації, викладеної в справах.

З даного питання слід зазначити наступне.

У відповідності до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Таким чином, Державною службою у відповідь на запит на отримання публічної інформації на адресу ВГО "ВААП" фактично надається тлумачення положень статті 19 Конституції України, що, на нашу думку, є перевищенням службових повноважень з боку посадових осіб цієї служби.

Враховуючи зазначені вище обставини, з метою отримання повної та достовірної інформації, що запитувалась ВГО "ВААП" 26  грудня 2013 р., 16 та 29 січня 2014 р.,  підготовлено та 07 лютого 2014 р. на адресу Державної служби направлено новий запит на отримання публічної інформації (№07/02-14/6, фотокопія додається).

Документ: 

ДолученняРозмір
Запит до ДСІВ від 07.02.20173.29 МБ

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь