Листопад 2016

Поки триває реформа Мінекономрозвитку державного управління в сфері інтелектуальної власності, ринок рухається вперед. 
Розвиток стримати неможливо. Радіємо, що запрацювала інноваційна платформа розвитку прозорого ринку авторських та суміжних прав – Український авторський сервіс. Це організація колективного управління, створена для збору та розподілу авторської винагороди між усіма учасниками ринку на принципі повної прозорості. 
Саме непрозорість розподілення авторської винагороди є каменем спотикання в українській системі колективного управління авторськими та суміжними правами, який заважає вийти на європейський ринок. Ідея сервісу – максимально наблизити автора та споживача його продукції. Іншими словами, зменшити апетит посередників.
За інформацією розробників, система забезпечує автору зручно контролювати та бачити, як використовуються його здобутки (статистику та  отримання платежів). В основі системи закладений новий принцип розподілення зібраних коштів — 80% з яких автоматично онлайн йдуть на рахунки авторів. Користувачі теж задоволені, тому що  можуть в онлайн-режимі сформувати купівлю будь-якого музичного пакету.
Вимальовується фантастична картинка електронного самоврядування ринку авторських та суміжних прав. Так, це початок руху вперед, музичний ринок вже зараз може скористатися перевагами цифрового раю,  незабаром будемо чекати таких пропозицій від ІТ-сектору для інших творчих сфер, наснаги їм.
 

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь