Жовтень 2016

Поки триває реформа інтелектуальної власності, Європейська Комісія опублікувала Висновки 14-го Діалогу між ЄС і Україною щодо захисту прав інтелектуальної власності, який відбувся у Києві 6 липня ц.р. 
Угода про асоціацію між Євросоюзом і Україною набула чинності 1 січня 2016 року. Дев’ята глава Угоди, що стосується захисту прав інтелектуальної власності, містить зобов’язання щодо нормативно-правового зближення українського законодавства у цій сфері із законодавством та правозастосовними практиками в ЄС. 
Тож, Европейська Комісія у висновках наголошує, що Україна так і не привела власне законодавство у сфері захисту прав інтелектуальної власності у відповідність до Угоди про асоціацію. Особливо жорстко у Висновках йдеться про «чинну ситуацію з організаціями з колективного управління, яка завдає непоправної шкоди законним інтересам тисяч місцевих і міжнародних правовласників. В українському законодавстві відсутні адекватні положення, що гарантують ефективне застосування прав інтелектуальної власності; тим більше, вони не регулюють правовідносини у цифровому середовищі». 
Для того, щоб Україна мала можливості  інтегруватися у світову торговельну систему і залучала для свого розвитку іноземні інвестиції, треба  налагодити цивілізований процес, який захистив би  правовласників від невиправданих втрат. Тому Європейська Комісія вважає, що Україна негайно має виконати усі свої міжнародні зобов’язання, особливо ті, що стосуються захисту прав інтелектуальної власності».
Залишається риторичне питання — Як Україна у стані реформування державного управління сферою інтелектуальної власності може виконати зобов’язання, взяті  в Угоді про асоціацію? 

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь