Червень 2016

Кабінет Міністрів України схвалив проект Мінекономрозвитку про реформування державної системи охорони інтелектуальної власності.  В цьому документі лякає відсутність причинно-наслідкового зв'язку і активність розробників.

Зверніть увагу на формулювання цільових показників на 2016 рік — «Створити ефективну структуру державного управління сферою інтелектуальної власності та ліквідувати корупційні ризики». Це означає, що, незважаючи на численні перевірки інфраструктури інтелектуальної власності, які були організовані, зокрема з метою виявлення корупції, корупцію так і не знайшли. Але чиновники в Мінекономрозвитку всупереч впертим фактам оголошують, що корупція є.

Ми спостерігаємо цікавий суспільний феномен, з одного боку, на кожному кроці чуємо, що треба жити за законами, а з другого  — продовжуємо жити за поняттями. Хтось призначив винуватого, навішав ярликів, не надав фактів, а просто популяризує на рівні «я так відчуваю», а докази зайві. Виконувати закони — це і є Європейська фішка. Жити за поняттями фішка наша — краще, простіше, зручніше, бо можна на рівні риторики маскувати недолугість безглуздих реформ і при цьому виглядати борцем за прогресивні реформи і ганьбити роботу попередників. Виглядає патріотично і в політичному тренді.

А чого вартують тези «Спростити та забезпечити прозорість процедур набуття прав інтелектуальної власності, підвищити надійність охорони та захисту прав інтелектуальної власності». Реформатори напевно не здогадуються, що процедури набуття, охорони і захисту прав інтелектуальної власності в нашій країні такі ж самі, як і в розвинутому світі. Різниця у «малому», немає культури їх виконання. А культурний рівень підвищити у заплановані терміни при низькому рівні правової культури самих розробників просто утопічно. А термін надійність асоціюється з озброєним охоронцем при патенті.

Що ж стосується пункту «Сприяти розвитку інноваційної економіки», то будь-яка економіка використовує для розвитку щось нове. Історія людства — це і є історія нововведень і процес цей не регулюється установами на кшалт Мінекономрозвитку, та відбувається безвідносно до їх активній діяльності.

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь