Червень 2015

Ажіотаж навколо сфери інтелектуально власності набирає обертів.
За останній місяць з питань інтелектуальної власності пройшло стільки круглих столів, засідань робочих груп, що сенсу їх перелічувати немає. Зрозуміло одне, що йде перетягування канатів між Мінеко-номрозвитку і Державною службою інтелектуальної власності. 
    Враховуючи, що Міністр Айварас Абромавичус назвав Мінекономрозвитку «бюрократическим монстром», який треба негайно реформувати або ліквідувати, то, напевно, його заяви не додають спритності чиновникам МЕРТ, бо всю оперативну роботу відносно сфери інтелектуальної власності виконують радники Міністра або волонтери. Тож і діяльність цих людей відповідає їх приватному розумінню, що і навіщо вони роблять. Не здивую Вас, колеги, коли повідомлю, що ані освіти в сфері інтелектуальної власності, ані відповідного досвіду у цих персонажів немає. Зібрання навколо Мінекономроз-витку виглядають як навчально-освітні заходи для працюючих на міністерство. Головний козир цієї діяльності — це оперативне спілкування у Фейсбуці з усіма бажаючими. Звісно Фейсбук освіти не додасть, а от шарудіння так.
Оприлюднений на Громадській раді при ДСІВ проект реформи Мінекономрозвитку став лакмусовим папірцем для спільноти сфери інтелектуальної власності. З одного боку — заінтересанти, які використовують непрофесійність працівників Мінекономрозвитку і нахабно лобіюють законопроекти, попираючи Конституцію України, з іншого — ті, хто хоче працювати у правовий спосіб, де закони збалансовані, забезпечують прозорість і враховують національний інтерес. 
Хто візьме верх, така і буде сфера інтелектуальної власності, та й країна загалом. Такі ж самі процеси спостерігаються і в інших сферах українського суспільства. 
Тож є один рецепт — жити й працювати по совісті.
 

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь