Січень 2015

Поки в України немає зрозумілої довгострокової стратегії розвитку, тому складно припустити, як буде розвиватися сфера інтелектуальної власності, інтереси яких груп будуть краще враховані: бізнесу і правовласників або авторів і споживачів. За останніми дослідженнями законодавства України європейські фахівці визначили, що 95% законів України прийняті при лобіюванні інтересів бізнесу і 5% — задовольняють громадянина. Однак, життя продовжується і ми сподіваємося, що зараз все буде інакше.

Ми вже розуміємо, що імідж України як першого пірата в світі створено штучно, бо за розвитком інформаційних технологій ми відстаємо від розвинутих країн світу щонайменше на 15 років. Законопроект про порушення авторських і суміжних прав в Інтернет, який був запропонований громадськості для обговорення ще в кінці 2014 року дуже нагадує американський закон DMCA і систему реагування на скарги правовласників, хоча досвід застосування цієї системи DMCA на практиці показав себе не дуже ефективним.

Нове керівництво ДСІВ, діяльність якого спрямована на вирішення давно назрілих проблем з порушеннями в Інтернеті і в колективному управлінні правами, набутті, охороні та здійсненні прав на результати інтелектуальної діяльності, задіяла сучасні інтернет-технології, чим забезпечила новий комунікаційний прорив. Новоутворені ініціативні гугл-групи по напрямкам активно надають свої пропозиції для створення нового законодавства в сфері інтелектуальної власності.

Головне, щоб в результаті ми не отримали закони, скопійовані з якихось інших нормативних актів. Україна не схожа ні на США, ні на Росію, і в нас потрібно застосовувати абсолютно нові підходи до пошуку компромісу між усіма учасниками правовідносин, монетизації контенту, спрямовані в першу чергу на розвиток науки і творчості, а не на підтримку іноземних бізнес-інтересів.

 

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь