head.jpg

Науково-практичний журнал

11-2014 
Інтелектуальна власність, 2014, № 11

Власник сайта

Корисні посилання

 

 

snak

З перших рук! Передплачуйте електронну версію журналу на 2015 рік і читайте наш журнал першими! Звертайтеся за тел. 044 393 79 21 або за ел. адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Продовжується передплата журналу "Інтелектуальна власність в Україні"

на 2015 рікЗвертайтеся до відділень Укрпошти

Передплатний індекс 68130

 

 

 адреса редакції журналу: м. Київ, вул. Урицького, 45, оф.19

 044 200 88 58, 044 393 79 21

 


    
wipo-banner

ukrpatentsdip


logo
phizyursinergia
utauba

ndiiv

Участь України в ОЧЕС сприятиме залученню інвестицій в її економіку

Україна в рамках співробітництва в Організації Чорноморського економічного співробітництва (далі — ОЧЕС) зацікавлена в участі в проектах що стосуються розвитку загального ринку енергоносіїв транспортної інфраструктури розвитку рекреації і туризму впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій — заявив заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі — Держінвестицій) Сергій Москвін виступаючи на бізнес-форумі ЧЕС Інновації конкурентоспроможність інвестиції що відкрився напередодні в Києві.

На думку Сергія Москвіна у рамках ОЧЕС Україна може з успіхом здійснювати спільні наукові дослідження і проектно-конструкторські роботи реалізовувати проекти технічного переозброєння і програми розвитку в Чорноморському регіоні.

Як повідомив доповідач Держінвестицій працює над підготовкою Плану впровадження інновацій та інвестиційного плану в рамках Програми розвитку Автономної республіки Крим до 2017 року (далі — Програма). Особливе місце в ній приділяється впровадженню інноваційних енергозберігаючих технологій. Серед найбільш цікавих проектів у цій сфері — проект Підвищення дебіту нафтових шпар шляхом реанімації старих (обводнених) родовищ (Східний Крим) що припускає реанімацію близько 2500 свердловин старих родовищ і не вимагає великих капітальних витрат. Упровадження проекту дасть можливість забезпечити видобуток нафти дуже високої якості в обсязі 1 млн. тонн на рік.

Партнерів України по ОЧЕС вважає Сергій Москвін може зацікавити проект з упровадження енергозберігаючих технологій і виробництва устаткування вітроенергетики й енергії сонця на базі ОАО Пневматика (м. Сімферополь) розроблений разом із Кримською академією наук. Інноваційний проект вартістю в 1 млн. дол. США може бути реалізований за чотири роки і передбачає виробництво сонячних батарей і вітрових установок для споживачів в Україні. Вартість проекту — 1 млн. дол. США Термін реалізації — 4 роки.

Як повідомив доповідач Програмою також передбачається реалізація проекту з будівництва й експлуатації сміттєпереробного заводу в селищі Гаспра (Велика Ялта). Запуск установки з переробки відходів в енергію потужністю 500 тонн дозволить стабілізувати екологічну ситуацію і закрити існуючу в Гаспрі смітник відходів. Вартість проекту — 200 млн. дол. США. Термін реалізації — 6 років.

Залучити інвесторів із країн — членів ОЧЕС може також проект по витягу повареної солі і хлористого кальцію зі стічних вод содового виробництва з використанням нової енергозберігаючої технології що включає використання випарників кристалізаторів що працюють від сонячної і вітрової енергії. Використання цієї технології дозволить скоротити до мінімуму витрати на традиційні енергоносії і дасть можливість наполовину знизити собівартість отриманих мінеральних солей та зробити продукцію конкурентоспроможною на ринках України Російської Федерації та Європейського Союзу. Вартість проекту — 5 9 млн. дол. США. Термін реалізації — 6 років.

Стратегічним пріоритетом для нашої країни є використання її транзитного потенціалу. У зв язку з цим зазначив заступник Голови Держінвестицій Україна зацікавлена в маршруті транспортування каспійської нафти з порту Супса в український порт Південний з подальшим використанням трубопровідної системи Дружба .

Розвиток транспортної інфраструктури Чорноморського регіону за словами Сергія Москвіна передбачає будівництво транспортного переходу Керч — Кубань реконструкцію міжнародного аеропорту Сімферополь реконструкцію і будівництво автомобільних доріг Бахчисарай — Ялта Кировське — Судак Алушта — Судак — Феодосія — Новий Світ.

Рекреаційно-туристичні проекти у Чорноморському регіоні стосуються будівництва курортного комплексу в затоці Капсель у районі Судака освоєння зони відпочинку коси Беляус на пересипці між озером Донузлав і узбережжям Чорного моря будівництва санаторно-курортних установ на базі використання лікувальних грязей озера Ойбурского в районі Євпаторії.

Словом економічні передумови співробітництва в рамках ОЧЕС в Україні існують. Для їхньої реалізації потрібні спільні зусилля влади і бізнесу — зазначив Сергій Москвін на завершення свого виступу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити